Yetki tanımlamada süreç döngüsünün tanımlanmasından sonra görevler tanımlanmalıdır. Sistemde mevcut süreç döngüleri için birçok görev tanımlı olarak bulunmaktadır. Tanımlı görevleri görmek ya da düzenlemek için Sistem yönetimi > Kurulum > Güvenlik > Güvenlik ayrıcalıkları yolunu kullanıp güvenlik ayrıcalıkları formunu açtıktan sonra ağaç yapısında incelemek istediğimiz görev hangi süreç döngüsünün altında yer alıyorsa o süreç döngüsünü genişleterek kapsadığı görevleri görebiliriz.

Gorev_1.jpg

 

Örneğin üstteki resimde Satınalma döngüsünde yer alan görevler listelenmiştir. Yeni bir görev eklemek istersek ilgili süreç döngüsünün üzerindeyken Yeni butonuna tıklarız. Örnek olarak bir önceki makalemizde tanımladığımız “Ürün yönetimi döngüsü” ne bir görev ekleyelim. Bunun için Ürün yönetimi döngüsü seçili iken Yeni butonuna tıklarız.

Gorev_2.jpg

 

Ürün yönetimi döngüsü altında açılan yeni görevin detay bilgilerini gireriz. Uygulama nesne ağacı adına tanımladığımız görevin AOT’ ta yer alacak ismini gireriz. Adı alanına modülde göreceğimiz bir ad gireriz. İstenirse görev ile ilgili Açıklama alanına bilgi yazılabilir.

Gorev_3.jpg

 

Ürün yönetimi döngüsünün altına Ürün oluşturma adında bir görev tanımlamış olduk. Bir sonraki makalemizde görevimizin altına ayrıcalıklar ekleyerek yetkilendirmeye devam edeceğiz.